Tango Argentyńskie

Tango argentyńskie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ma na to wpływ charakter i atmosfera tego tańca oraz pełna niepokoju muzyka. W tańcu tym wymagane jest odpowiednie trzymanie i ustawienie obojga partnerów. Kroki, które nierzadko mogą kojarzyć się z szaloną plątaniną nóg w rzeczywistości nie są trudne, a opanowanie ich daje niesamowitą satysfakcję.

Kursy rozpoczęte


1. Informacje o kursie

Nauka tanga argentyńskiego podzielona jest na 3 stopnie zaawansowania, każdy trwający 6 miesięcy. Przygotowuje w spójny sposób do swobodnego uczestniczenia w wieczorach z tangiem – milongach, dając umiejętności pozwalające na czerpanie radości i przyjemności z tańca.

Żeby zacząć naukę nie są potrzebne specjalne predyspozycje lub przygotowanie, jest to taniec dla każdego i w każdym wieku. Możliwa jest również kontynuacja nauki zaczętej w innej szkole – sposób prowadzenia zajęć oraz ich treść oparte są na metodyce nauczania stosowanej w Argentynie. Instruktorzy Akademii swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na wielu warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez nauczycieli argentyńskich w Europie oraz Buneos Aires.

Regularne lekcje w Akademii trwają 1,15 h. Ich uzupełnieniem są cotygodniowe, bezpłatne praktyki, podczas których można przećwiczyć poznawane elementy tańca, zasięgnąć rady instruktorów oraz miło spędzić czas wśród innych pasjonatów tanga.

Poziomy

Poziom początkujący - 6 miesięcy nauki. 

Poziom składa się z 3 etapów (P1, P2, P3), każdy trwający 2 miesiące.

Program tego poziomu przygotowuje do swobodnego uczestnictwa w wieczorach z tangiem, nazywanych milongami. Obejmuje elementy tanga najczęściej spotykane i tańczone na całym świecie. Bazując na objęciu, sylwetce i właściwym sposobie poruszania się ,poznajemy elementarne figury oraz sposoby ich osadzenia w muzyce. Poznajemy kulturę, reguły i zwyczaje panujące w świecie tanga argentyńskiego.

Wymagania wstępne: brak, wystarczą chęci

Poziom średniozaawansowany - 6 miesięcy nauki

Poziom składa się z 3 etapów (S1, S2, S3), każdy trwający 2 miesiące.

Zaczynamy kierować uwagę w kierunku większej świadomości ruchu i komunikacji w parze . Wprowadzamy trudniejsze figury, do których przygotowały nas dobre podstawy opanowane w pierwszym, początkującym etapie nauki. Wszystkie poznawane figury osadzane są w przykładowych strukturach kroków. Poznajemy zasady rządzące budowaniem takich układów kroków oraz i ich przystosowywaniem do tańca na milondze.

Podstawy tańca poza osią. Improwizacja i interpretacja muzyki.

Wymagania wstępne : ukończony poziom początkujący lub min 6 miesięczne doświadczenie

Poziom zaawansowany

Ten etap to budowanie własnego charakteru tańca poprzez muzykalność i improwizację. To jeszcze szersze spojrzenie na relację partnerów, wygodę objęcia, swobodę w tańczeniu figur oraz bardziej złożonych sekwencji kroków.

Wymagania wstępne : min 1 rok tańczenia, swobodne tańczenie na milongach.

 

2. Ceny, promocje i warunki płatności

Koszt karnetu (za cykl):

130 zł od osoby za 4 kolejne zajęcia z cyklu

37,50 zł od osoby za pojedyncze zajęcia.

Czas trwania zajęć: 1 godz. 15 min.


Płatności można dokonać bezpośrednio w miejscu odbywania się zajęć lub przelewem na konto:

Akademia Tańca M&I Sulewscy
VW Bank Polska S.A.
Nr konta: 40 2130 0004 2001 0221 5408 0001

Wykupując karnet za cykl zajęć otrzymujecie Państwo możliwość
skorzystania z promocji:
  • 30% rabatu na drugi równoległy dowolny tańszy kurs tańca
  • promocyjne ceny przy jednorazowej opłacie za pełny poziom P1 i P2
  • jednorazowy darmowy wstęp na wybraną imprezę cykliczną w Akademii Tańca z wyjątkiem imprez specjalnych
Uwaga: Promocje nie obejmują kursów intensywnych. Promocje nie mogą być łączone.


3. Miejsca zajęć

Warszawa - Centrum, Pałac Kultury i Nauki, ul. Pl. Defilad 1 (wejście od ul. E.Plater, w bramie po prawej stronie Sali Kongresowej)
Warszawa - Centrum, ul. Miedziana 11 (budynek Domu Słowa Polskiego, wejście przez portiernię)
Warszawa - Centrum, al. Jerozolimskie 123a (budynek Millennium Plaza)
Warszawa - Wola, CH Wola Park, ul. Górczewska 124