Tango Argentyńskie


Tango argentyńskie w Akademii Tańca M&I Sulewscy

"Przygaszone światło, muzyka chrypi jak ze starego gramofonu. Kobiety w kobiecych strojach - obcasy, szpilki, spódniczki podkreślające kształty, z rozcięciami. Tańczące pary całkowicie skupione na sobie. Jak przyczajone owady wykonują czasami gwałtowny ruch i jak owady oplatają się nawzajem nogami. Jedni poruszają się melancholijnie, drudzy energicznie. Sklejeni ze sobą w górnej części ciała, na dole pozostają w odległości długiego kroku. Raz przesuwają się sennie, to znów ich nogi nie przestają się przeplatać w szybkim tempie, znów zwalniają, zastygają, ktoś nogą delikatnie pociera o nogę partnera."
Wysokie Obcasy, 29 grudnia 2001


Tango argentyńskie to nie tylko technika, ale przede wszystkim więź między tańczącymi partnerami. To jak prywatna rozmowa odbywana tylko między nimi. W świat tanga wprowadzą Was nasi instruktorzy Justyna Jędrzejewska i Andrzej Bernaś - uznani tancerze specjalizujący się w tangu argentyńskim, goście programów telewizyjnych oraz ogólnopolskich i zagranicznych warsztatów i maratonów tanga, organizatorzy Warsaw Tango Marathon, w którego pierwszej edycji wzięło udział ponad 300 osób.

grafik zajęć tanga argentyńskiego

Milongi to imprezy, na których tańczy się tango argentyńskie. Pierwotnie były to zaułki portowe Buenos Aires, następnie tango przeszło do sal i stało się elitarną rozrywką. W chwili obecnej każda stolica czy większe miasto posiadają sale, gdzie wieczorami odbywają się Tango After Eight. Wieczór taki można potraktować wyjątkowo, w sensie ubioru czy kupienia kieliszka wina, szczególną jednak atmosferę stwarzają nam oryginalne nagrania argentyńskie i możliwość tańczenia do nich.

Krok tanga argentyńskiego nie jest skomplikowany - partner wprowadza partnerkę w kolejne zaimprowizowane kroki, bez konieczności trzymania się określonego układu. To co jest ważne do opanowania to postawa, reszta to... działanie wyobraźni! Jednak, aby móc improwizować, należy poznać kilka zasad, którymi kieruje się tango.

Cotygodniowe milongi na Chłodnej i Miedzianej wciąż cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Przychodzą do nas różni ludzie. Łączy ich jedno - zamiłowanie do tanga. Zapraszamy:

- w piątki do Millennium Plaza, Al. Jerozolimskie 123a  na Moc Tanga,
- w niedziele na Miedzianą 11 na Milongę dosXcuatro.


 tangoTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w PałacuTango w Pałacu
Festiwal Tanga ArgentyńskiegoFestiwal Tanga ArgentyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga ArgetyńskiegoFestiwal Tanga Argetyńskiego
milonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnejmilonga na Chłodnej


andrzejki
Tango HistoriasTango Historias
Tango HistoriasTango HistoriasTango Historias
Tango Historias
Tango Historias
Tango Historias