Aktualności

kizombaKizomba to gatunek muzyki oraz styl tańca stworzony w Angoli w latach ’70,
a wywodzący się z karaibskiego zouk’a.
W piosenkach, śpiewanych głównie w języku portugalskim, delikatna, romantyczna nuta przeplata się z afrykańskimi rytmami tworząc absolutnie niepowtarzalną atmosferę.
Dość często uważana za rodzaj muzyki portugalskiej nie tylko ze względu na język, ale i jej popularność wśród Portugalczyków.

W samym tańcu prostota bazowych kroków przeplata się z bogactwem ich możliwych kombinacji. Taniec, podobnie jak zouk, jest bardzo zmysłowy i delikatny, partnerzy są blisko siebie, a prowadzenie przypomina nieco tango.
Poza przepiękną muzyką i wyjątkowym urokiem samego tańca warto także zwrócić uwagę na jego funkcję użytkową – podstawowe kroki, niektóre figury oraz elementy prowadzenia charakterystyczne dla tego stylu można z powodzeniem wykorzystywać przy innych rodzajach muzyki.

Obecnie Kizomba dynamicznie rozwija się i zyskuje coraz większą popularność. Dominuje w afrykańskich portugalskojęzycznych koloniach, a jej europejskie centrum to Lizbona. Jednakże ostatnio z powodzeniem zdobywa także parkiety innych części Europy – Londynu, Paryża, Pragi, Wilna, Warszawy…

W każdy piątek Akademia Tańca zaprasza na imprezy pod nazwą Palacio de Afro-Latino, w trakcie których na parkiecie króluje salsa, bachata, cha cha cha i właśnie KIZOMBA.
Zapisy na zajęcia od 15 kwietnia« powrót